Hír: 10 év és egy órási dráma után a Patriots Super Bowl-győztes

• Videók - 162 db
  • Blogbejegyzések - 1509 db

Napi hírek vezetője

network.hu

Talán már a New England sem gondolta, hogy meglesz a győzelem, aztán a végén egészen váratlan fordulat jött. Tom Brady az MVP, beérte Montanát a feledhetetlen NFL-döntőn.

Minden idők egyik legszorosabb Super Bowljaként harangozták be a New England Patriots és a Seattle Seahawks NFL-döntőjét, ami a védelmekről fog szólni, és ez az első negyed alapján bejött. Már a bemelegítésnél feltűnő volt, hogy a címvédő seattle-iek védelmének több kulcsfigurája is eléggé viharvert állapotban várta a kezdést, Chancellornak a térde nem volt teljesen jó, Sherman a könyökét fájlalta.

Ezek a gondok csak nőttek a kezdés után, pedig épp leszedték Tom Brady egyik passzát az első negyedben, de a labdát visszahordó Jeremy Lane akkorát kapott a karjára, hogy nem tudott visszajönni. Hiába volt a Seahawksé a labda, a támadásoknál Marshawn Lynchre öten ugrottak, Wilson meg egyszerűen képtelen volt üres embert találni, annyira jó munkát végzett a Patriots védelme. A válasz a másik oldalon egy Patriots-touchdown volt.

A New England folytatta a tanári védekezést, Wilson egyre nagyobb nyomás alatt játszott, jöttek a sackek, és a secondary is tökéletesen működött, Wilsonnak sikeres passza a második negyed közepéig egyáltalán nem volt. Aztán a negyed végére kezdtek bemelegedni a seattle-iek, előbb a Seahawks-irányító adott sebészi passzt Chris Matthewsnak, majd Lynch brutális darálásba kezdett, két-három védőn törte át magát, így vitte be a végén a labdát az endzone-ba is

De a Patriots tempója túl gyors volt a Seahawksnak, a védelemnek nem volt ideje lereagálni a változtatásokat, úgyhogy Rob Gronkowski is beköszönt, a seahawksos linebacker Wrightnak esélye sem volt megakadályozni a touchdownt.

Nem sok idő maradt a félidőig, a seattle-iek így is mutattak valami olyasmit, mint amit a Packers elleni nagy feltámadás során. Wilson futásával majd passzaival hamar helyzetbe kerültek, mondjuk kellett ehhez egy facemask-büntetés is a másik oldalról. A végén mindössze hat másodperc volt az órán, mezőnygól helyett rámentek a first downra,  nagyon sokan nem merték volna ezt bevállalni. Carroll edző viszont kockáztatott, és bejött, 14-14 volt az állás.

A második félidő

Amennyire uralta a Pats a meccset az első két negyedben, annyira más volt a játék képe a folytatásban. A Seahawks nagyon bekezdett a szünet után, egy kis read option, egy kis Marshawn Lynch-futás és megint egy hosszú passz Matthewsnak, aki szépen csöndben a meccs hőse lett a seattle-i oldalon azok után, hogy azelőtt elkapása se volt még az NFL-ben. Rögtön ott is voltak az endzone előtt, ám csak mezőnygól és 17-14-es vezetés lett belőle.

A Patriotsnak olyan pocsékul indult a második félidő, ahogy az első. A Seahawks-linebacker Bobby Wagner minden adottságát kihasználva leszedte Brady passzát Gronkowski elől, úgyhogy megint ők támadhattak.

A recept nem változott, Lynch teherautóként száguldott megállíthatatlanul tovább, Wilson is beindult a földön. A támadás végén a Seahawks-irányító megetette a Patriots-védelmet, majd a veterán Doug Baldwinhoz passzolt, aki a bírónak is köszönhetően le tudta szakítani a védőjét, ezzel a touchdownnal már tízpontos volt a Seahawks előnye.

A Patriots szenvedése nem akart véget érni, sokkal frissebbnek tűnt a Seahawks, Wilson egyre jobban élt, könnyedén osztogatta a passzokat, érezték, ha még egy ütést bevisznek a Patriotsnak, az könnyen döntő lehet.

Viszont a seattle-iek támadása fennakadt, elmaradt a kritikus pontszerzés. Volt  tartalék még a Patriots-védelemben, ugyanolyan jól dolgoztak, mint az első félidőben. Ez volt az a lélektani plusz, ami visszahozta Bradyéket a meccsbe, a következő támadást mintaszerűen vezették végig, a végén az irányító Amendola kezei közé bombázott, három pontra csökkent a hátrányuk.

Az utolsó tíz percre megtorpant a Seahawks, a Patriots-játékosok beindultak, visszatért az önbizalmuk, igyekeztek biztosra menni a playeknél, és a Brady-Gronkowski-tengely is a legjobbkor kezdett el működni újra. Baromi jól bántak az idővel is 24-21-es hátránynál, ügyeltek arra, hogy minél kevesebb ideje maradjon az ellenfélnek. Egyszerűen érezni lehetett, hogy ezt a támadást pontokkal fejezik be, Edelman touchdownjával már 28-24-re ők vezettek.

A dráma

A következő Seahawks-támadás a bajnoki címért ment 2 perccel a vége előtt. Rögtön Lynch 31 yardos elkapásával indultak meg előre. Wilson most hiába próbálkozott Matthews felé hosszú passzal, aztán nem sokkal később jött a csodaelkapás. A Packers elleni meccs hőse, Jermaine Kearse valahogy összeszedte a labdát a földön fekve. Yardokra voltak az endzone-tól, és akkor jött Marshawn Lynch, aki még el is vitte a gólvonal elé a labdát, de aztán teljesen érthetetlenül a Seahawks-passzjátékot hívott.

Hiába volt ott a remekül futó Lynch, Wilson passzolt, egyenesen az újonc patriotsos Malcolm Butler kezébe, interception, és ezzel vége volt a meccsnek.

A végén a seahawksosok nem bírták idegekkel, elszabadultak az indulatok, több játékos is verekedésbe keveredett, a Patsből Gronkowski is földre került.

Brady a legjobb, beérte Montanát

A New England Patriots 10 év után lett ismét bajnok egy olyan döntőben, ahol voltak bőven hullámvölgyek, és talán a végén már ők sem remélték, hogy bajnokok lesznek. A Seahawks utolsó játékhívása előtt még évekig értetlenül állnak majd a szurkolók.

Tom Brady negyedik bajnoki gyűrűjét szerezte, ezzel beérte gyerekkori ikonját, Joe Monanát, és még Super Bowlos touchdownok számában is megelőzte őt. Ő lett a döntő legértékesebb játékosa, az MVP is, megérdemelten.